Безпрєдєл в чернівецькій онколікарні... розслідування журналістів

Незважаючи на ввесь той шлях, який пройшла Україна дорогою до європейського життя, сьогодні медицина в нашій державі асоціюється не із системою професійних працівників, котрі покликані надавати належну медичну допомогу та убезпечувати здоров’я пацієнтів, а з корупційними схемами, небаченими поборами, халатністю та непрофесійністю.

Навіть у спеціалізованих медичних закладах, як онколікарня у Чернівцях, куди мали б відбирати справжніх фахівців своєї справи, працюють лікарі, котрі не гребують приходити на роботу в нетверезому стані, а побори з пацієнтів тут вже давно стали частиною повсякденності. І навіть після численних скарг, каліцтв та смертей онкологи, котрі заробляють на здоров’ї пацієнтів, продовжувати працювати на своїх посадах.

Пані Ірина нещодавно привела до чернівецької онколікарні свого хворого батька, якому прооперували кишечник. Проте після операції стан чоловіка лише погіршувався, він потрапив до реанімації, де йому ставало все гірше. Рідні чоловіка зверталися до лікарів, аби ті звернули увагу на такий поганий стан хворого, проте медики не реагували належним чином цілих 5 днів! І лише коли пані Ірина побачила, як лікар тихцем викликав до палати завідуючого лікарнею, підозри рідних підтвердились – хірурги допустили лікарську помилку. Як виявилось пізніше, під час операції, чоловіку пошкодили сечовивідні шляхи і нині йому загрожує видалення нирки.

Попри таку халатність медики мали наглість вимагати за операцію гроші. За словами пані Ірини, перша операція, разом з так званою допомогою, обійшлась родичам у майже 17 тисяч гривень, друга, яку потрібно було проводити через лікарську помилку – у 15,5 тисяч.

Про побори у лікарні на умовах анонімності погодився розповісти один з лікарів. Чоловік розповідає, що кожен хірург встановлює власні тарифи на операцію, з пацієнтами працюють індивідуально. Хто, що і кому платитиме вони вже десь між собою вирішуютьв кулуарах і намагаються робити це так, щоб така інформація не вийшла десь на зовні.

Та, як виявилось, такі побори в онколікарні — не єдина проблема.Найстрашнішим є те, що хірурги проводять операції… п’яними! За словами працівника лікарні, хірурги часто з’являються в операційній у нетверезому стані. Неодноразово траплялись випадки, коли лікар з’являвся «із запахом», проводив операції, виходив, розмовляв з пацієнтами, родичами цих пацієнтів у такому стані.

Ці слова підтвердив випадок, свідком якого став журналіст Іван Гончарюк. На його очах працівники ДАІ зупинили хірурга, котрий працює в онколікарні. Лікар перебував у нетверезому стані, а коли правоохоронці запропонували провести експертизу, він відмовився, мотивуючи це тим, що для лікаря така експертиза – ганьба.

Колеги ж цього лікаря розповідають, що попри любов до чарки, у нього «специфічні» стосунки з медперсоналом. Зокрема, траплялося, що медсестри скаржилися на інтимні домагання з боку цього хірурга.

Журналісти спробували дізнатися, що ж насправді відбувається в онколікарні, тому звернулася до головного лікаря Анатолія Гонци. Проте той у телефонній розмові нам повідомив, що інтерв’ю давати не буде. Знімальна група провела в кулуарах диспансеру більше двох годин в очікуванні лікаря. Проте згодом в приймальні повідомили, що Анатолій Олександрович терміново покинув лікарню у зв’язку із смертю родича. Наша редакція залишає право за лікарем пояснити ситуацію, та підтвердити або спростувати факти що наводять герої сюжету.

3 коментарі

Сергій Воронцов
Нє, ну те. що бухають, то це -хрестоматія, але не на операціях же. Невже пофігізм сягнув? Головніе, би щось роозуміли, що роблять. Сучасна медцина відсотків на 70, що стостується хронічних хвороб особливо — це те саме, що політика. Передвиборчі обіцянки і розвод лоха, який не хоче зайнятися собою. Але третина правди є, а то вже непоганий ККД. ЩОдо онко, усі розповіді моїх знайомих схиляють до тотального розчарування, в більшості казали: краще б ми з ними не звязувалися. Їй-богу не пригадую жодного позитивного випадку. Тільки перетворюють останні роки у пекло. Крмі самої хвороби, ще доводиться потерпати від лікарів, а вони таке з людини роблять, що капець
Останній раз відредаговано
Михайло Шморгун
Даний персонаж систематично пристає до медперсоналу протилежної статі. Журналіст записав цей синхрон від інсайдара, але вирішено було його не ставити. Довго між собою спорили, я був за те, щоб ставити. Журналіст вирішив не ставити. Сафтенко переконала.
Але.
Я не кажу, що всі лікарі — казли і хабарники. Я кажу, що таких персонажів вартує показово звільняти, щоб оздоровляти організм.
І ще одне. про людей. Сказати якусь гадость про порошенка, яценюка всі можуть. А от на камеру сказати про лікаря, міліціонера, суддю — одиниці. Зараз таких людей стало більше. Це єдине, що мене радує у цьому конкретному кейсі.
Ігор Гамаль
Допоки медицина — бізнес, нічого не зміниться. І це проблема не тільки України, а людства в цілому.
Лікарі не зацікавленні в здорових людях. Вони зацікавленні в хронічно хворих, яких можна доїти постійно.

Інша справа, якщо б вони отримували гроші тільки за абсолютно здорових людей у своєму регіоні.

А щодо халатності, то вона усюди. Немає особливої різниці між п'яним сантехніком, електриком чи міліціонером, лікарем… Це все непрофесіоналізм.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте